top of page

ZERO WASTE – CO TO WŁAŚCIWIE JEST?

 

Zero waste w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza „brak marnowania”, „zero odpadów” lub też „zero śmieci”. Zero waste to ideologia, ruch społeczny, czy po prostu styl życia, zgodnie z którymi człowiek stara się ograniczać zużycie odpadów, poprzez racjonalną produkcję, konsumpcję i ponowne wykorzystywanie, a to wszystko w trosce o naszą planetę. Zero waste to nowy sposób na walkę o czystsze środowisko, a wszystko zaczyna się w naszych głowach.

ZERO WASTE – JAK TO WYGLĄDA W POLSCE?

Zero waste jako styl życia istnieje już w Polsce od kilku dobrych lat. Nic w tym dziwnego, skoro coraz więcej osób zwraca uwagę na problem jakim jest zużycie odpadów i jego wpływ na nasze środowisko. Według ostatniego opracowania Głównego Urzędu Statystycznego na temat ochrony środowiska, w 2017 r. w Polsce wytworzono 126 mln ton odpadów. Ekolodzy biją na alarm, ponieważ tak ogromna ilość wytwarzanych śmieci pozostawia trwały ślad na naszej planecie. Dbanie o środowisko to już nie tylko segregacja odpadów, ale zmiana sposobu myślenia, tak aby ograniczyć wytwarzanie śmieci do minimum. Zwolenników idei zero waste w Polsce jest wiele, Ty również możesz do nich dołączyć – zmień sposób myślenia i zacznij zwracać uwagę na produkty, które kupujesz. Wystarczy jak zaczniesz od małych rzeczy, dla środowiska to bardzo wiele.

KIM JESTEŚMY?

Zespół ZER0WASTE.PL to osoby kochające naszą planetę. Każdego dnia staramy się dokonywać świadomych wyborów, tak aby miały one realny wpływ na ograniczenie zużycia wytwarzanych śmieci. Pomysł na otwarcie sklepu internetowego w myśl idei zero waste zrodził się w naszych głowach już dawno, a zaczęło się od słomek… NATURURA. Tak, tak naturura.pl to również my. A jak to się zaczęło? Widzieliśmy, że każdego roku do mórz i oceanów trafia wiele milionów ton śmieci, w większości plastiku. Ekolodzy bili na alarm, a Internet zalewała coraz większa fala zdjęć ukazujących jakie szkody potrafi wyrządzić foliowa siatka czy plastikowa słomka w morskim ekosystemie. W sieci pojawiła się również kampania społeczna #DitchTheStraw (w Polsce #NieBierzRurki), namawiająca do zaprzestania używania plastikowych rurek do napojów. I tak powstał pomysł zrobienia czegoś dobrego. Jednak nasze głowy pełne pomysłów na tym nie zaprzestały – zer0waste.pl to idea stworzenia w sieci miejsca oferującego produkty less i zero waste tak aby w jednym miejscu każdy znalazł wszystko czego potrzebuje. Wiemy na pewno, że oferta naszego sklepu będzie stale się poszerzać, a dzięki Wam będziemy mogli realizować nasze pomysły i dalej się rozwijać. Chcemy zbudować niepowtarzalne miejsce w sieci, które mamy nadzieję będziecie tworzyć razem z nami, bo razem możemy więcej, przede wszystkim dla naszej planety.

 

PAKOWANIE PRZYJAZNE ŚRODOWISKU – CZYLI NASZ SPOSÓB NA
PAKOWANIE PRZESYŁEK ZGODNIE Z IDEOLOGIĄ ZERO WASTE

Kupując w naszym sklepie internetowym możecie mieć pewność, iż zakupione przez Was produkty będą zapakowane zgodnie z ideologią zero waste. Do pakowania przesyłek używamy kartonowych pudełek fasonowych oraz ekologicznych kopert ze specjalnym papierowym wypełnieniem. Do wypełnienia samych paczek, o ile oczywiście występuje taka konieczność, używamy różnego rodzaju papieru (często tego z „drugiej ręki”), który świetnie zabezpiecza produkty znajdujące się w paczce. Jeśli produkty wymagają dodatkowego zabezpieczenia owijamy je tekturą falistą, tak aby mieć pewność iż będą one w pełni bezpieczne. Jeżeli zaś chodzi o taśmę, to oczywiście jest ona w użyciu, ale tylko w wersji papierowej :)

Pakowanie
bottom of page